Naukowcu, chcesz zostać dobrym liderem? Zapisz się do Rising Managers Academy.

Prowadzisz badania i zastanawiasz się, jak możesz się rozwijać, aby zostać nie tylko dobrym naukowcem, ale i menedżerem zespołu czy kierownikiem projektów? Mamy dla Ciebie propozycję bezpłatnego kursu w ramach 2. edycji Rising Managers Academy – Akademii Liderów Nauki, tworzonej przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Dowiesz się, jak umiejętnie składać wnioski o granty, jak być dobrym liderem zespołu badawczego i jak efektywnie komunikować swoje osiągnięcia wśród różnych grup odbiorców.

Zajęcia ruszają w styczniu 2024 r. i będą się odbywać do końca października – raz w miesiącu, stacjonarnie, w siedzibie Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

Czym jest RMA – Akademia Liderów Nauki?

Szkolenie dla naukowców w ramach Akademii Liderów Naukito nowa inicjatywa, która ma wspierać badaczy w rozwoju, przede wszystkim pod kątem umiejętności przywódczych, efektywnego ubiegania się o granty oraz komunikowania swoich pomysłów wśród społeczeństwa. Do udziału zapraszamy pracowników naukowych ze wszystkich dyscyplin badawczych!

Co w programie?

Ścieżka edukacyjna w Akademii Liderów Nauki została zaprojektowana wg. koncepcji design thinking. Naukowcy będą szkolić się w zakresie kompetencji miękkich tj. budowania zespołu, przygotowywania wniosków o dofinansowania, zarządzania projektami, sztuki negocjacji, autoprezentacji, i innych. Zajęcia będą miały w większości charakter praktycznego warsztatu z wykorzystaniem metod i narzędzi projektowych. Uczestnicy będą pracować nad wyzwaniem – od etapu badawczego do fazy tworzenia prototypu, a finalny efekt ocenią przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego. 

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez cenionych praktyków o dużym doświadczeniu w obszarze zarządzania karierą zawodową w sektorze nauki.

Jak się zapisać?

Jeśli chcesz się zgłosić, prześlij nam swoje CV i list motywacyjny na adres: k.wilczek@pan.olsztyn.pl 

Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Więcej informacji o poprzedniej edycji Akademii (2022) tutaj.

Rising Managers Academy – Akademia Liderów Nauki – jest częścią projektu UE H2020 (952601) ERA Chairs WELCOME2 „Creating the Centre of Excellence in Nutrigenomics to optimize health and well-being”, realizowanym w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN.

Recent News

Open Seminar Series – Prof. Dieter Steinhilber

Prof. Dieter Steinhilber, Director of the Institute of Pharmaceutical Chemistry at Goethe University Frankfurt…

Workshops on Leadership in Science

Another meeting of the Raising Academy Managers program is behind us — an initiative aimed at developing…